Skambinkite mums: +37065995444
LT | RU
  • 2017-07-11
  • 1247

Ar derėtis dėl atlyginimo pirmą kartą?

Ar derėtis dėl atlyginimo pirmą kartą?

Statistiškai tarp 50-70% darbuotojų pirmą kartą darbindamiesi niekada nesideri dėl atlyginimo ar kitų darbo sąlygų. Jaudulys, gėda, patirties stoka ar bijojimas prarasti darbo vietą, dažną stabdo inicijuoti derybas ir pabandyti gauti geresnes sąlygas. Bet pradėkime nuo pradžių: Ar derėtis dėl atlyginimo? – Taip. Ir yra kelios svarios priežastys kodėl.

  1. Atskleidžia jūsų asmenybės tipą

Taip kaip reaguojate gave pirmąjį pasiūlymą daug pasako apie jūsų asmenybę. Ar esatę linkęs priimti tai kas siūloma ar bandote pakovoti ir gauti geresnes sąlygas. Jeigu darbinatės į pardavimų poziciją, jūsų derybiniai įgūdžiai dėl darbo sąlygų, darbdaviui gali parodyti kaip galimai derėsitės ir su potencialiu klientu dėl kontrakto.. Tai gali būti netgi savotiškas testas jums.

  1. Parodo jūsų vertę

Nesutikdami su įmonės siūlomu darbo sąlygų paketu ir argumentuotai pasakydami, kodėl turėtumėte gauti geresnes sąlygas atskleidžiate savo kaip darbuotojo vertę ir tuo pačiu parodote jog pats suprantate, kad esate vertingas darbuotojas. Tačiau persistengti nereikia, nes iki arogancijos tik vienas žingsnis, argumentuoti turite racionaliai ir perdėtai neliaupsinti savęs. Paminėkite, jog jau turite vertingų kontaktų kurie padės darbe, esate susipažinęs su darbo specifiką todėl jums užteks trumpesnių, nei standartiškai apmokymų. Jeigu deritės dėl algos įmonėje kurioje jau dirbate, už jus kalba jūsų pačių pasiekti rezultatai. Viršydami  įmonės tikslus, galite prašyti ir geresnių sąlygų.

  1. Gaunate geresnes sąlygas.

Akivaizdu – argumentuotai prašydami geresnių finansinių ar kitų darbo sąlygų turite didelę tikimybę tai gauti ir mėgautis aukštesne pozicija, didesniu atlyginimu, papildomomis atostogomis ar kitais privalumais.

Kaip teisingai derėtis dėl atlyginimo?

Tiksliai žinokite ko norite. Derybos vien dėl derybų neveda niekur, o ir kaip vėliau sau atsakysite, kad gavote tas sąlygas kurių norėjote? Jeigu norite didesnės algos – tiksliai žinokite kokios, didesnio bonuso nuo pardavimų – tiksliai kokio ir esant kokiomis sąlygomis? Tai galioja visiems aspektams.

Kodėl jums turėtumėm mokėti daugiau? Kaip sugalvojote būtent tokia sumą? Kodėl, kodėl kodėl… Jeigu į pirmus du klausimus per kelias sekundes nesugalvojote atsakymo, vadinasi dar nesate pasiruošę deryboms. Žinokite ne tik ko norite, bet ir kodėl to esate verti, priešingu atveju nesusikursite stiprios derybinės pozicijos ir savo šansus gauti tai ko prašote sumažinsite iki minimumo.

Derybos dėl algos tai nėra kova, kur tik vienas išeina kaip laimėtojas, bet veikiau bendradarbiavimas kur abi pusės sutaria jiems priimtinas sąlygas. Nusiteikite jog darbdavys tai jūsų partneris, kuris lygiai kaip ir jūs siekia naudos, todėl turite rasti kompromisą tinkantį abiems pusėms.

Todėl derėkitės drąsiai, žinokite ko norite ir kodėl tai turite gauti ir atsiminkite – tiems kurie niekada nebando atsakymas visada bus ne.

Nori išmokti parduoti? Bendrauti su klientais? Sukurti pasitikėjimą? Užsidirbti tiek, kad norėsis pasigirti?

Pasikalbėkime apie tai. Užpildykite šią trumpą formą prisegdami savo CV: http://www.aldiavita.lt/karjera/

AR TURITE LAIKO PUODELIUI KAVOS?REGISTRUOTIS SUSITIKIMUI

© 2017 Aldiavita.lt